Reggae w Polsce: Archiwum z lat 2001-2015
Archiwum forum dyskusyjnego portalu Reggaenet.pl jest dostepne tylko do odczytu. Forum zakonczylo dzialalnosc w styczniu 2015r. Koncerty, wydarzenia, zapowiedzi, relacje i dyskusja Jesteś zalogowany/a jako:

13.12 [Sosnowiec, 2doors] THE BARTENDERS MEET DR. RING DING! EXCLUSIVE SKA |REGGAE | DANCEHALL SHOW!

« powrót do listy wątków
janusz
29/11/2012 16:46:59
(stały dyskutant)
13.12 [Sosnowiec, 2doors] THE BARTENDERS MEET DR. RING DING! EXCLUSIVE SKA |REGGAE | DANCEHALL SHOW!  (1779517)
Odpowiedz / Odpowiedz z cytatem 
Bartenders_Ring_Ding_2doors_plakat_300dpi_mmm.jpg

Już po raz trzeci stołeczna formacja ska-jazzowa The Bartenders połączy swe siły z Drem Ring Dingiem – gwiazdą muzyki ska/reggae/dancehall z Niemiec – by zagrać w Polsce wspólne koncerty pod szyldem The Bartenders meet Dr. Ring Ding. Tym razem pretekstem do spotkania muzyków piętnasty w dorobku Dra Ring Dinga album studyjny – „Piping hot” – który promowany będzie na koncertach.

Dr. Ring Ding od niemal 20 lat gra na puzonie, śpiewa i komponuje sprawnie poruszając się po większości jamajskich (i nie tylko) styli. Nowa płyta to powrót do tradycyjnego ska, którym zajmuje się od początku swej kariery muzycznej, lecz wśród repertuaru koncertowego nie zabraknie też największych przebojów artysty spod znaku rocksteady, reggae i dancehall. Dr. Ring Ding znany jest również ze swego poczucia humoru i charyzmy, dzięki którym błyskawicznie zjednuje sobie każdą publiczność, a jego koncerty na długo zostają w pamięci.

Współpraca muzyków The Bartenders i Dra Ring Dinga rozpoczęła się od zaproszenia gwiazdy do zaśpiewania w utworze z debiutanckiego albumu Bartendersów. Wkrótce później zagrali pierwszy wspólny koncert, którego odbiór był jednogłośnie pozytywny [recenzja: [www.t-mobile-music.pl]], i zaowocował spektakularnym występem na największym festiwalu muzyki reggae w Polsce – OSTRÓDA REGGAE FESTVAL 2012.

Stąd nie dziwi, że i tym razem Dr. Ring Ding postawił na sprawdzonych muzyków, którzy umiejętnościami oraz wyczuciem tradycyjnego jamajskiego pulsu wybitnie wyróżniają się na polskiej scenie. Nie jest z resztą pierwszym artystą, który docenił zespół. W ramach cyklu The Bartenders meet…, który organizują, wystąpili z takimi muzykami, jak Marika, Duże Pe, Robert Majewski, czy Daniel Broman z duńskiej grupy Babylove and the Van Dangos.

Już 13 grudnia (w rocznicę wybuchu Stanu Wojennego) projekt The Bartenders meet Dr. Ring Ding dotrze do klubu 2doors w Sosnowcu. Na cenie prócz gwiazdy wystąpią również artyści, których na Zagłębiu nikomu nie trzeba przedstawiać – Ziggie Piggie w towarzystwie znakomitej Gabi Mystic oraz Dr Love, który zadba o odpowiednią selekcję jamajskich nut przed i po koncercie.

Zapraszamy na tańce!

WYDARZENIE FB: [www.facebook.com]

DR. RING DING
[www.facebook.com]
[www.ringding.de]

Informacje o „Piping hot” – nadchodzącym albumie Dra Ring Dinga:
[drringdingskavaganzapipinghot.webs.com]

THE BARTENDERS
[www.facebook.com]
[www.thebartenders.pl]

ZIGGIE PIGGIE & GABI MYSTIC
[www.facebook.com]
[www.myspace.com]

DR LOVE
[pl.myspace.com]
[soundcloud.com]

====================================

13.12 2DOORS
UL. MAŁACHOWSKIEGO 24, 41-200 SOSNOWIEC

SUPPORT: ZIGGIE PIGGIE & GABI MYSTIC [PL.MYSPACE.COM]
DR LOVE [SOUNDCLOUD.COM]

WSTĘP: 20/25 PLN (TAŃSZE BILETY W PRZEDSPRZEDAŻY DO 12.12 NA JANUSZ@ONITAGENCY.PL)
START 20:00

====================================


VIDEO:

THE BARTENDERS meet DR. RING DING – The Polecat [Bootleg klip, live 2011]THE BARTENDERS meet DR. RING DING – Big Man – live@Ostróda Reggae Festival 2012
THE BARTENDERS meet DR. RING DING – Dandimite Ska – live@Ostróda Reggae Festival 2012DREADSQUAD & DR. RING DING – Old’s cool
DREADSQUAD & DR. RING DING – Polish Vodka
THE BARTENDERS meet DR. RING DING - Call Di Doctor - Ostróda Reggae Festival 2012

PATRONAT MEDIALNY:
[www.rudemaker.pl]
[www.reggaenet.pl]
[www.positive-sounds.pl]
[www.rrr.com.pl]
[www.riddim.pl]
[www.independent.pl]
[www.fabrykazespolow.pl]
[www.owsiaknet.pl]
[www.radiorewers.pl]
[pokapoka.info.pl]


====================================


DR. RING DING

Dr. Ring Ding (Richard Alexander Jung) to wszechstronny wokalista i puzonista (a także dj, mc, aranżer i producent) - ojciec chrzestny kontynentalnego ska i niekwestionowana legenda niemieckiej sceny muzycznej. Choć znakomicie odnajduje się w wielu gatunkach muzycznych (m.in. swing, rhythm & blues, chanson, hip hop, rumba - soukouss czy punk), najbliższe jego sercu pozostają inspiracje jamajskie: ska, reggae, calypso, raggamuffin czy dancehall.
Jego kariera muzyczna zaczęła się prawie 20 lat temu z zespołem El Bosso Und Die Ping Pongs, potem był liderem Dr. Ring Ding & The Senior All Stars, Kingston Kitchen (w którego składzie znaleźli się również muzycy czołowej europejskiej formacji ska-jazzowej – Rotterdam Ska-Jazz Foundation). Współpracował z takimi legendami jak Judge Dread, Doreen Shaffer, Dennis Alcapone, Phyllis Dillon, Hopeton Lewis, Derrick Morgan, Lord Tanamo, Bob Andy, King Django, Rico Rodriguez, Laurel Aitken czy Winston Francis. Koncertował w całej Europie, Ameryce Północnej oraz Azji. Był członkiem sekcji dętych tak uznanych formacji jak The Toasters czy legendarnych twórców muzyki ska - The Skatalites (!).
Jako deejay, wokalista i/lub puzonista pojawił się na niezliczonej ilości płyt artystów ska, reggae, rockowych, hip-hopowych, m.in. Stubborn Allstars (US), Soul Kid Click (US), Curse (DE), Adjusters (US), H-Blockx (DE), Toasters (US), Dog Eat Dog (US), Italo Reno & Germoney (DE), Spook & the Guay (FR).
Jako jeden z pierwszych wykonawców w Niemczech połączył sceny ska i reggae, otworzył serca wielu ludzi na „pozytywne wibracje“ jego ulubionej muzyki.
Na niemieckim rynku muzycznym jest obecnie „most wanted”, zdobywając odbiorców swymi pełnymi świadomego przekazu, acz niestroniącymi od ironii tekstami, które zawsze pozostawiają pozytywny ślad.
W Polsce popularność Dra Ring Dinga rośnie z każdym rokiem, wraz ze wzrostem popularności w naszym kraju muzyki inspirowanej dokonaniami twórców jamajskich. W ubiegłych latach artysta dał się poznać publiczności dając sporadyczne występy zarówno w odsłonach soundsystemowych, jak i z formacjami Kingston Kitchen, czy Sharp Axe Band. Dzięki współpracy z łódzkim Dreadsquadem, która zaowocowała wydaniem w 2010 roku singla „Polish Vodka", artysta zyskuje coraz szersze grono fanów, stając się regularnym gościem w naszym kraju. W maju 2011 ukazał się kręcony na ulicach Warszawy wideoklip do tego utworu, a artysta wystąpił z szeregiem koncertów m.in. na największym festiwalu muzyki jamajskiej w Polsce – Ostróda Reggae Festiwal.
W wrześniu ubiegłego roku rozpoczęła się również współpraca Dra Ring Dinga z The Bartenders. Jednym z jej owoców jest utwór THE POLECAT, który znajdzie się na nadchodzącej debiutanckiej płycie zespołu. Kolejny to projekt THE BARTENDERS MEET DR RING DING, w ramach którego muzycy prezentują publiczności specjalny set najświetniejszych utworów z bogatego dorobku artysty.

[www.ringding.de]
[www.myspace.com]


====================================


THE BARTENDERS

The Bartenders to stołeczne 10-osobowe combo, w którego skład wchodzą: rozszerzona sekcja rytmiczna (perkusja, bas, gitara, perkusjonalia i instrumenty klawiszowe), trzyosobowa sekcja dęta, wokalista oraz realizator dźwięku.
Muzyka, którą tworzą inspirowana jest w dużym stopniu dokonaniami zespołów jamajskich lat 60-tych – przede wszystkim reprezentantów nurtu znanego jako ska-jazz. Nie stroniąc, szczególnie podczas koncertów, od klasyków gatunku Bartendersi sięgają w swych inspiracjach również po materię spoza Antyli, by nadać jej charakterystyczny dla ska transujący rytm. Żywiołowość, szczerość i temperament wykonywanej przez nich muzyki nie pozwalają publiczności ustać w miejscu.
Zespół, jako jedna z nielicznych formacji w Polsce, wystąpił u boku takich tuzów gatunku jak New York Ska-Jazz Ensemble, The Slackers, The Aggrolites, Rotterdam Ska-Jazz Foundation czy Babylove & the Van Dangos. Wśród koncertów, które zgrali, wspomnieć warto ich udział w Reggae Dub Festiwalu, Underground Reggaeland Festiwalu, Warszawskim Wielokulturowym Street Party, Fląder Pop Festiwalu, Warszawskich Spotkaniach Teatralnych czy Festiwalu Fafa.
Muzycy The Bartenders występują również na płytach m. in. Habakuka, Pablopavo i Ludzików, projektu Ziggie Piggie – Skadyktator – Robert Brylewski, oraz nagrali muzykę do zwiastuna filmu Jeż Jerzy. Są także twórcami charytatywnego projektu Koalicja Sił Jamajskich, w ramach którego zorganizowali m.in. festiwal Koalicja Sił Jamajskich gra dla Haiti oraz Wioskę Jamajską podczas Europejskiego Dnia Muzyki, w której do wspólnego występu zaprosili m.in. Marikę, Roberta Majewskiego, Dużego Pe, czy Diego.
Ich dorobek płytowy to zaledwie wydana własnym sumptem EP-ka i obecność na kilku krajowych składankach reggae i ska, jednak już wkrótce spodziewać się można ich debiutanckiej płyty długogrającej. Muzycy kończą właśnie prace nad albumem, na którym w charakterze gości zaśpiewają: Kuba Wirus, Mamadou Diouf, Dr. Ring Ding oraz Daniel Broman – znakomity wokalista duńskiej grupy Babylove & the Van Dangos.

[www.thebartenders.pl]
[www.facebook.com]
[www.youtube.com]


THE BARTENDERS MEET...

W ramach cyklu THE BARTENDERS MEET… zespół zaprasza do wspólnych występów znanych i cenionych przez siebie wykonawców z różnych kręgów muzycznych. Wśród dotychczasowych gości znaleźli się między innymi:
- MARIKA - wokalistka uznawana za królową polskiego dancehallu,- ROBERT MAJEWSKI - słynny polski trębacz jazzowy,- DR. RING DING - ojciec chrzestny nowoczesnego europejskiego ska/reggae/dancehall,- DANIEL BROMAN - wokalista czołowej formacji ska/reggae z Danii: Babylove & the Van Dangos,- DUŻE PE - jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów i freestyle’owców.

====================================


ZIGGIE PIGGIE & GABI MYSTIC

Zespół powstał w lecie 2006 roku z inicjatywy Sebastiana „Stecyka” Stecia, jednej z najważniejszych postaci polskiej i zagłębiowskiej sceny ska (Skankan, The Stylers, Horrorshow, Koniopians). Grupa ma na swoim koncie koncerty na Przystanku Woodstock, czy Festiwalu Afryka w Toruniu. Pierwszy krążek Ziggie Piggie "Light Smyk Music" został pozytywnie przyjęty przez krytyków muzycznych. Ziggie Piggie od początku zakładał wspólne występy z gośćmi na zasadzie jamajskiej zabawy, w koncertach biorą udział akrobaci i performerzy. Do projektu "Old Songs" - przeróbki jamajskich standardów, m.in. utworów Laurela Aitkena i Skatalites - zespół zaprosił 25 muzyków. W projekcie udział wzięli m.in.: weteran sceny alternatywnej Robert Brylewski oraz Jego Wysokość Skadyktator oraz liczna reprezentacja zagłębiowskiej i stołecznej sceny ska/reggae/jazz itp. W podobny sposób został nagrany trzeci materiał - EP'ka „15:19” - wydana w 2010 roku, z której utwór "Live Up" (z gościnnym występem Brylewskiego i Skadyktatora) został opublikowany w Rosji na składance "Hello Reggae".

Na najbliższym koncercie usłyszeć będzie można kolejne wcielenie Ziggie Piggie – tym razem w rolę wokalistki wcieli się Gabrysia Budzianowska (znana z Natural Mystic Akustycznie oraz licznych występów soundsystemowych m.in. z Yardee Sound), na gitarze zagra zaś Victor Quero – multiinstrumentalista z Wenezueli mieszkający od niedawna w Polsce. Skład uzupełniają znani z wcześniejszych wcieleń: Boogie Ludwińska (sax alt, chórki), Mikołaj Tabako (trąbka, chórki), Janusz Rutkowski (bas) i Sebastian Steć (perkusja).

[www.facebook.com]
[www.myspace.com]

====================================

DR LOVE (Yardee Crew)
DJ / Grafik / Organizator / Promotor

Jako DJ gra imprezy jamajskie, funkowe, hip-hopowe, ale najlepiej czuje się po wymieszaniu tych gatunków w mash up’owym stylu. Miłością do muzyki zaraził go tata. Od 2003 roku organizuje koncerty i imprezy. Przez dwa lata był prezenterem radiostacji internetowej „Ulicznik”.

Grał między innymi w takich miejscach jak: Błędne Koło i Krzysztofory w Krakowie, Alter Ego w Szczecinie, CDQ i Mandala w Warszawie, Dudek w Nowym Targu, Rura w Częstochowie, Szuflada w Wodzisławiu Śląskim, Soho w Sosnowcu, INQ i Oko Miasta w Katowicach, Zanzibar w Chorzowie, Kulturalny Club w Rybniku czy CK Wiatrak w Zabrzu.
Występował na jednej scenie z następującymi artystami: EastWest Rockers, Bob One, Junior Stress, Rainbow Hi-Fi, Soundz of Freedom, DreadSquad, 27Pablo, Tallib, Renkaw, Revolda Sound, Grubson, DonGuralesko, Molesta, OSTR, Eldo, Radrik, Dr. Ring Ding, Miuosh, Bastajpan, Krzaku, Hajer Boss, Radikal Guru oraz z takimi zespołami jak: Tabu, Natural Mystic, Skankan, Ziggie Piggie.

[pl.myspace.com]
[soundcloud.com]


Jest uwikłany w projekty:

1.Yardee Crew - organizacja imprez cyklicznych: Reggae Attack, Jamaican Stylee, Good Old Days, Let’s the Music Play, na których występowali m.in.: Vavamuffin, Leilljah, Negril, Indios Bravos, CGB, Rub Pulse
2. Yardee Sound – macierzysta formacja sound systemowa gdzie udzielają się również Baloman, Korek oraz Sho
3. Say Yardee – projekt powstały z połączenia Say Something i Yardee Sound, w którym udział biorą również Gabi, Kinek i Mariano
4. Hlobosz Hlobosz Sam System – kolektyw DJ’ski, który tworzy wraz ze Śliwkiem (Insomnia Crew) / [www.facebook.com]
5. AddSound – firma nagłośnieniowa, której jest współwłaścicielem / [addsound.pl]
6. Jamaican Meeting - warsztaty tańca Ragga i Dancehall / [www.facebook.com]

[www.myspace.com]Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 29/11/2012 16:56:46 przez janusz.

steadfast
29/11/2012 20:07:40
(nałogowy dyskutant)

Re: 13.12 [Sosnowiec, 2doors] THE BARTENDERS MEET DR. RING DING! EXCLUSIVE SKA |REGGAE | DANCEHALL SHOW!  (1779526)   [odp. na janusz / 1779517]
Odpowiedz / Odpowiedz z cytatem 
Wydarzenie na FB:
[www.facebook.com]

-----------------------------------------------------------------------------------
Dr Love

AddSound - [www.facebook.com]
Dr Love - [www.facebook.com]
Hlobosz Hlobosz - [www.facebook.com]

kulA
29/11/2012 20:22:53
(stały dyskutant)

Re: 13.12 [Sosnowiec, 2doors] THE BARTENDERS MEET DR. RING DING! EXCLUSIVE SKA |REGGAE | DANCEHALL SHOW!  (1779527)   [odp. na steadfast / 1779526]
Odpowiedz / Odpowiedz z cytatem 
kiedyś ominąłem Ryśka w Sosnowcu, drugi raz nie popełnię tego błędu

janusz
03/12/2012 12:12:34
(stały dyskutant)
Re: 13.12 [Sosnowiec, 2doors] THE BARTENDERS MEET DR. RING DING! EXCLUSIVE SKA |REGGAE | DANCEHALL SHOW!  (1779588)   [odp. na kulA / 1779527]
Odpowiedz / Odpowiedz z cytatem 
Dr. Ring Ding zaprasza:

[www.myspace.com]

janusz
06/12/2012 10:19:21
(stały dyskutant)
Re: 13.12 [Sosnowiec, 2doors] THE BARTENDERS MEET DR. RING DING! EXCLUSIVE SKA |REGGAE | DANCEHALL SHOW!  (1779651)   [odp. na janusz / 1779588]
Odpowiedz / Odpowiedz z cytatem 
zaj_Ziggie_Piggie_2.jpgzaj_Gabi_Mystic_1.jpg

[www.myspace.com]Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 06/12/2012 10:20:01 przez janusz.

janusz
06/12/2012 10:44:55
(stały dyskutant)
Re: 13.12 [Sosnowiec, 2doors] THE BARTENDERS MEET DR. RING DING! EXCLUSIVE SKA |REGGAE | DANCEHALL SHOW!  (1779653)   [odp. na janusz / 1779651]
Odpowiedz / Odpowiedz z cytatem 
steadfast
11/12/2012 14:13:10
(nałogowy dyskutant)

Re: 13.12 [Sosnowiec, 2doors] THE BARTENDERS MEET DR. RING DING! EXCLUSIVE SKA |REGGAE | DANCEHALL SHOW!  (1779757)   [odp. na janusz / 1779653]
Odpowiedz / Odpowiedz z cytatem 
Oficjalny Line Up!
★ 19:00 / Dr Love
★ 20:00 / Ziggie Piggie & Gabi Mystic
★ 21:00 / The Bartenders meet Dr. Ring Ding
po koncercie afterparty -> Dr Love

-----------------------------------------------------------------------------------
Dr Love

AddSound - [www.facebook.com]
Dr Love - [www.facebook.com]
Hlobosz Hlobosz - [www.facebook.com]


« powrót do listy wątków