Reggae w Polsce: Archiwum z lat 2001-2015
Archiwum forum dyskusyjnego portalu Reggaenet.pl jest dostepne tylko do odczytu. Forum zakonczylo dzialalnosc w styczniu 2015r. Koncerty, wydarzenia, zapowiedzi, relacje i dyskusja Jesteś zalogowany/a jako:

Tribute to Ska! Ziggie Piggie - Skadictator - Robert Brylewski!

« powrót do listy wątków
janusz
06/01/2010 13:03:39
(stały dyskutant)
Tribute to Ska! Ziggie Piggie - Skadictator - Robert Brylewski!  (1706595)
Odpowiedz / Odpowiedz z cytatem 
0701wawa.jpg

Zapraszamy na serię wspólnych koncertów doświadczonych muzyków polskiej sceny ska (Ziggie Piggie, The Bartenders, Banda de Chicas) i reggae (Robert Brylewski) promujących nową płytę zespołu Ziggie Piggie "Old Songs" - efekt niezwykłego spotkania artystów warszawskiej i sosnowieckiej sceny jamajskiej. Dwugodzinne show, które przygotowali, to mikstura materiału z płyty, utworów Roberta Brylewskiego, oraz setu Skadyktatora. Wspólnym mianownikiem koncertu jest korzenne jamajskie ska, gatunek niemal zupełnie w Polsce nieznany.

Muzyka ska jest artystycznym i chronologicznym "dziadkiem" reggae – powstała na Jamajce pod koniec lat 50. XX wieku z połączenia mento, calypso, rhythm’n’bluesa, swingu, shuffle i soulu. Porywa melodyjnością i transującą rytmiką upbeatowego pulsu.

"Oto nowy szał, szlagier nowy,
nazywa się Jamaica Ska!
To przyda się każdemu,
rozwiąże moc problemów!
Ocho Acha!
Nazywa się Jamaica Ska!
Ska Ska Ska!"

Alibabki "W rytmach Jamaica Ska" 1965

Ziggie Piggie to:
Gabriela "Gabi" Budzianowska – wokal (Natural Mystic)
Sebastian „Stecyk” Steć – perkusja
Bartosz „Paździoch” Mizera – gitara (Horrorshow, Konopians)
Karolina Krawczyk – puzon (Banda de Chicas)
Andrzej Mikulski – klawisze (The Bartenders)
Janusz Rutkowski – bas (The Bartenders)
Mikołaj Tabako – trąbka (The Bartenders)

Goście:
Robert Brylewski - wokal, melodica
Skadictator - wokal

after Ska-Reggae Party - Dj SkaCowany
wstęp 20 pln w dniu koncertu lub 10 pln po rezerwacji na renia@dobrakarma.pl

Teledysk:
[www.myspace.com]
[www.myspace.com]
[www.myspace.com]


ZIGGIE PIGGIE - Old Songs, Jimmy Jazz Records

Na początku 2009 roku skład Ziggie Piggie przeszedł spore przeobrażenia, które jednak nie miały większego wpływu na kontynuację objętej wcześniej drogi muzycznej... no, może z wyjątkiem tego, że grupa jeszcze bardziej rzuciła się w objęcia jamajskich rytmów rezygnując z punkowych odskoków.
Szybko też powstał pomysł zarejestrowania własnych interpretacji standardów muzyki jamajskiej, które wypełniłyby nowy album. Aby uzyskać inne brzmienie zaproszono do udziału muzyków reprezentujących scenę reggae/ska, między innymi pioniera stylu Roberta Brylewskiego, Skadyktatora, Tigera i Szczepana (Skankan), Kozera (Konopians) oraz muzyków ze ska-jazzowego warszawskiego The Bartenders i ambient jazzowej Muariolanzy. Aby na nagraniach nie zabrakło energii „żywego” występu zespół postanowił zarejestrować materiał na tzw. „setkę”, co oznacza, że wszyscy muzycy nagrywali jednocześnie. Po wielu próbach z ustawieniem sprzętu i mikrofonów (analogowe miksery, lampowe preampy i mikrofony) dla uzyskania brzmienia znanego ze starych jamajskich nagrań, nadeszła chwila rejestracji. Artyści biorący udział w sesji oprócz swojego doświadczenia wnieśli dużo zaangażowania i serca, w następstwie czego utwory takich gwiazd jak Laurel Aitken czy The Skatalites zabrzmiały świeżo i nabrały nowej jakości.


« powrót do listy wątków