Reggae w Polsce: Archiwum z lat 2001-2015
Archiwum forum dyskusyjnego portalu Reggaenet.pl jest dostepne tylko do odczytu. Forum zakonczylo dzialalnosc w styczniu 2015r. Koncerty, wydarzenia, zapowiedzi, relacje i dyskusja Jesteś zalogowany/a jako:

Majówka Reggae 2007 - Olesno

« powrót do listy wątków
Michał Gawlicz
16/04/2007 14:43:57
(stały dyskutant)
Majówka Reggae 2007 - Olesno  (1556557)
Odpowiedz / Odpowiedz z cytatem 
Witam.
Zapraszam na kolejną edycję Majówki Reggae w Oleśnie.

poniżej szczegóły:

MAJÓWKA REGGAE 2007
02.05.07 OLESNO, MDK OLESNO

20.00 – 21.10 – TABU
21.30 – 23.00 – TAM TAM PROJECT
23.20 – 01.00 – RIDDIM BAND & MC’S ( Broda, King Lover, Bob One, Grizlee i jeszcze kilka niespodzianek ;-))
bilety: 5 pln do nabycia w MDK Olesno

szczegóły na www.artakcja.com

TABU

W październiku 2003r. spotkali się na pierwszej próbie. Początek 2004 roku to koncertowanie i zdobywanie doświadczenia na scenie. Od czerwca 2004r. rozpoczyna się nowy etap dla zespołu - do Tabu dołączyła sekcja dęta. Pierwszy sukces to zwycięstwo na festiwalu muzyki reggae i hip-hop "Muzyczna Wyspa" w Knurowie. Końcówka 2004 roku i początek 2005 to koncertowanie i tworzenie nowego materiału. W kwietniu 2005 wzięli udział w przeglądzie Rock-Time w Opolu, do którego zostaliśmy zakwalifikowaniu jako jeden z 8 zespołów. Zdobyli drugą nagrodę jury oraz nagrodę publiczności. Latem 2005 zakwalifikowali się do konkursowej części największego w Polsce festiwalu muzyki reggae w Ostródzie. Na konkursie zdobyliśmy pierwszą nagrodę. Jest to jak do tej pory nasze największe osiągnięcie.

strona www: www.tabu.band.pl

TAM TAM PROJECT

Muzyki granej przez Tam Tam Project w żaden sposób nie można określić mianem „sztucznej”, albo „wtórnej”. Nie można jej też nazwać etniczną. Afrykańskie rytmy, arabska, czy romska melodyka stanowią tutaj raczej tło dla improwizacji, nie bądźmy też zaskoczeni, gdy usłyszymy motywy z muzyki klasycznej czy współczesne transowe gatunki.
Artyści z Tam Tam Project potrafią znakomicie połączyć te, wydawałoby się, tak odległe od siebie światy w jedną, przepiękną całość.
Piotr Jackson Wolski jest przeciwnikiem wszelkich klasyfikacji
i szufladkowania., uważa, że jego twórczość to otwarta formuła artystyczna, nieograniczona formą i dzięki brakowi stylistycznych barier nieprzewidywalna, w której artyści z odległych od siebie kręgów kulturowych podążają tam gdzie chcą.
Patrząc na skład zespołu, trudno sobie wyobrazić większą mieszankę kulturową i artystyczną.
Piotr Jackson Wolski – jest perkusistą o korzeniach jazzowych (grał m.in .z Tomaszem Stańko), Mamadou Diouf – wokalistą głęboko tkwiącym w afrykańskiej stylistyce.
Oprócz instrumentów akustycznych takich, jak saksofony i instrumenty perkusyjne z różnych szerokości geograficznych, usłyszymy tu gitary elektryczne Grzegorza Sorbiana i „żywą elektronikę” kreowaną przez DJ Lalina. Według Piotra Jacksona Wolskiego muzyka to tylko fragment przekazu płyty. Równie ważną jego część stanowi tekst śpiewany i mówiony
w czterech językach: wolof, polskim, francuskim i romskim.

Piotr Jackson Wolski – instrumenty perkusyjne
Założyciel i lider TAM TAM PROJECT, uprawia tak różne gatunki muzyki, jak ethno, jazz house. Ta różnorodność inspiracji wynika z jego wyobraźni muzycznej i znakomitego opanowania technik gry na różnych instrumentach perkusyjnych. Naturalną konsekwencją tych możliwości stała się współpraca z wieloma świetnymi muzykami i zespołami – artysta grał m.in. ze STANISŁAWEM SOYKĄ, TOMASZEM STAŃKO, MAANAMEM. Uczestniczył także w tworzeniu muzyki do filmów „KREW I WINO”, „PSY 2” „OSACZONY”, „QUO VADIS”. Twórca autorskiej szkoły perkusyjnej TAM TAM ACADEMY. Współtwórca audycji „Jaatka Matka” w Radio Jazz

Mamadou Diouf – śpiew
Znany ze stałej współpracy z grupą Voo Voo oraz Włodzimierzem Kiniorskim. Współautor płyty "African Snow", która w 2000 roku otrzymała tytuł najlepszego wydawnictwa elitarnego World Entertainment Network oraz została okrzyknięta przebojem rozgłośni BBC. Współtwórca autorskiej audycji „Jaatka Matka” w Radiu Jazz.


www.tamtammusic.pl oraz www.myspace.com/tamtamproject
“Zespół Tam Tam Project od lat uczy szacunku do innych kultur, dialogu i tolerancji.”

JUNIOR STRESS, PABLOPAVO, BROJAH, BOB ONE, KING LOVER, GRIZZLE &
RIDDIM BAND

RIDDIM BAND
Grupa złożona z czołowych muzyków na scenie reggae. Zespół zbudowany na wzór klasycznych bandów z lat siedemdziesiątych: bass, perkusja i dwóch klawiszowców:
Bass: Wojtek Cyndecki (basista Habakuk, jeden z najlepszych basistów reggae w Polsce)
Perkusja: Jaromir Puszek (bębniarz Habakuk)
Klawisze: Marek Makles (klawiszowiec Habakuk)
Kordian Nowicki (BJOKER)

KING LOVER
Z pochodzenia Jamajczyk, doskonały MC, performer oraz wokalista. Jego wizytówką jest jedyny w swoim rodzaju głos ranga, porównywalny z głosem takiej sławy, jak Sean Paul.
Mr.King Lover bardzo wcześnie zainteresował się muzyką. Już jako dwunastolatek wystąpił na koncercie. W wieku 16 lat zaczął grać w zespołach tworzących muzykę reggae.
Po ukończeniu szkoły pracował jako stolarz. Kiedy okazało się, że zdrowie nie pozwala mu na dalszą pracę w tym zawodzie, szybko oddał się swojej drugiej pasji – muzyce. Zaczął profesjonalnie śpiewać. Jednocześnie podpisał kontrakt z wytwórnią BOX Sun, przy pomocy której nagrał swój pierwszy singiel pt. “Lady”. Wraz z kolegami stworzył grupę „Two Brother’s On A 4th Floor”, która istniała prawie dwa lata. Efektem współpracy był projekt “Skibby” z singlem “My Rythm”.
Kariera Mr King Lovera rozwijała się. Powstała kolejna grupa „T –Spoin”, a ich dziełem był hit pt. “Sex on the beach”, który obiegł świat i przez dwa letnie sezony znajdował się w czołówce światowych list przebojów.
Po roku współpracy Mr King Lover zdecydował się na solową karierę i w 1996 roku występem w klubie „Goldfinger” w Holandii rozpoczął działalność jako MC. Wraz z DJ Kennethem koncertowali w coraz większej ilości miast w Holandii, aby kolejno rozszerzać swoje granie o inne kraje.
Nie zapomniał jednak o swojej pasji, jaką jest muzyka reggae. Efektem tego był wydany singiel “Reggae 2000”. Związał się również z komercyjną grupą „Definition Of Joy”, a ich dziełem był singiel o tytule “Stay with me forever”.
Mr King Lover jest zdobywcą złotej oraz złotej i platynowej płyty. Występował również wraz z „Mr Figas”, „Postman” oraz dla innych gwiazd na festiwalach „Reagge Sun Dance”. Od roku wraz z grupą RnB Party Time występuje również w polskich klubach, a jego występy prezentowane były w telewizji TVP, TVN i Polsat.
Od 2004 roku jest liderem grupy „Da Luxe”, z którą nagrał dla BMG album "Show Time".
King Lover wraz z grupą RnB „Party Time” występuje również w polskich klubach, a jego występy prezentowane były w telewizji TVP, TVN i Polsat. Od 2004 roku jest liderem grupy „Da Luxe” - w październiku ukaże się, wydany przez BMG, pierwszy album grupy pt. "Show Time".

BOB ONE
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiej sceny reggae/dancehall. Singjay częstochowskiego składu Rub Pulse Soundsystem, z którym zdobył II miejsce na ogólnopolskim soundclashu Poznan 2005. Oryginalnie pochodzi z Katowic.
Prawdziwy wojownik słowa, którego orężem jest mikrofon, a ulubionym stylem walki - raggamuffin na najwyższym poziomie. Jego styl rymowania wywodzi się ze "starej szkoły" nawijaczy, którzy tworzyli muzykę dancehall w latach 80. Wokal Bob One'a cechuje się melodyjnym flow i szczelnym oblepianiem "ujeżdzanych" riddimów, które to elementy tworzą razem zaiste wybuchową kombinację.
Bob One regularnie nagrywa single, jego pierwszym oficjalnym wydawnictwem był siedmiocalowy singiel wyprodukowany przez SF. Najnowszy, wydany na vinylu - „Złość i Szaleństwo” – w styczniu 2006 do muzyki brytyjskiego artysty reggae, dub Jah Free.
W dorobku ma występy u boku takich gwiazd reggae jak Gentleman, czy Tippa Irie. Świetnie odnajduje się zarówno w rootsowych piosenkach, jak też w energetycznym raggamuffin. Bob One to gwarancja dużej energii na scenie i mocnego, czytelnego przekazu.

GRIZZLE
Niezwykle uzdolniony wokalnie, muzyczną edukacje rozpoczął od gry na trąbce i gitarze. Wokalista, autor muzyki i tekstów brzeskiego zespołu Africonnect z którym grał w latach 1999-2006. Współzałożyciel EASTWEST ROCKERS.
Obecnie współpracuje z Tumbao Riddim Band i wrocławskim zespołem Managga. Obok Ras Luty jest jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich wokalistów reggae – zarówno jeśli chodzi o nagrania, jak o występy na żywo.

BROJAH
Jeden z najdłużej obecnych artystów na polskiej scenie reggae. Od 17 lat lider zespołu Habakuk, jednego z najpopularniejszych na polskiej scenie reggae. Nagrania Habakuk znalazły się na 17 płytach, grupa nagrała 5 krążków długogrających. Niedawno wyszła płyta z piosenkami Jacka Kaczmarskiego w aranżacji reggae. Udziela się również gościnnie w sound systemach – między innymi Rub Pulse Sound System. Ma również swój projekt Hub A Dub Sound System. Jedna z najbardziej charakterystycznych postaci na scenie reggae.

BRODI
02/05/2007 12:13:04
(hiperdyskutant)

Re: Majówka Reggae 2007 - Olesno  (1558453)   [odp. na Michał Gawlicz / 1556557]
Odpowiedz / Odpowiedz z cytatem 
A wyciagne to na gore :] moze kogos zainteresuje.


« powrót do listy wątków