Reggae w Polsce: Archiwum z lat 2001-2015
Archiwum forum dyskusyjnego portalu Reggaenet.pl jest dostepne tylko do odczytu. Forum zakonczylo dzialalnosc w styczniu 2015r. Forum o wszystkim, prawie nie o reggae ;-) 

Jesteś zalogowany/a jako:

Re: dziennik dzis

« powrót do listy wątków

Idź do strony:  | 1 | 2 | następna
Bieżąca strona: 1 z 2

pablopavo
10/10/2007 14:54:06
(hiperdyskutant)

dziennik dzis  (1580307)
Odpowiedz / Odpowiedz z cytatem 
jakby kogo interesowało w dodatku warszawskim dziennika wymądrzamy sie dziś z gorgiem. głównie o warszawie. pozdro

www.pablopavo.pl

lir. innowierca

.

martiness
10/10/2007 15:19:55
(nałogowy dyskutant)
Re: dziennik dzis  (1580319)   [odp. na pablopavo / 1580307]
a w sieci gdzies jest to?

szwedzkikucharz
10/10/2007 15:26:41
(ultradyskutant)

Re: dziennik dzis  (1580321)   [odp. na pablopavo / 1580307]
A, dlatego kupiłeś Dziennik i przeczytałeś o myszce Mikke ;-)

To wymądrzanie, będzie w sieci?

--------------
when things should work but don't work that's the work of all these governors
Ian MacKaye

martiness
10/10/2007 15:29:06
(nałogowy dyskutant)
w wersji on-lie dziennika nie widze dodatku warszawskiego/ ?

pablopavo
10/10/2007 16:24:36
(hiperdyskutant)

Re: dziennik dzis  (1580337)   [odp. na martiness / 1580323]
chyba w sieci nie

www.pablopavo.pl

lir. innowierca

.

Koran
10/10/2007 16:29:38
(superdyskutant)
Re: dziennik dzis  (1580338)   [odp. na pablopavo / 1580337]
Oj zle zle zle...moze ktos ze stolecznego skladu skana wrzuci?

----------------------------------------------------------------------
[www.myspace.com]

rastula
10/10/2007 18:48:08
(hiperdyskutant)

Re: dziennik dzis  (1580358)   [odp. na pablopavo / 1580337]
Cytat:
pablopavo
chyba w sieci nie

to byś lepiej zeskanowała albo co , mądralo

pstryki me
koncertpstryki

xyh
10/10/2007 19:15:26
(moderator)
Re: dziennik dzis  (1580363)   [odp. na rastula / 1580358]
Nie mam skanera, także jakość jest jaka jest, format, żeby dało się przeczytać; przepraszam za wielkość plików.

v0.JPG

http://xs320.xs.to/xs320/07413/v1.jpg

http://xs220.xs.to/xs220/07413/v2.jpg

martiness
10/10/2007 19:55:11
(nałogowy dyskutant)
Re: dziennik dzis  (1580375)   [odp. na rastula / 1580358]
ja pierdziele ze tego nie bylo w sieci /to jakies nieporozumienie/.przecierz dziennik ma swoja strone

Mattatijjah
10/10/2007 20:34:12
(superdyskutant)

Re: dziennik dzis  (1580380)   [odp. na martiness / 1580375]
chciałem zauważyć, że jednym z wywiadowców był nie kto inny, tylko roody 102 :-)

heh, plączą się ludzkie losy, a deple kolebką elit były i som ;-)

--------------------------------------------------

majspejs ssie, 6T's Club zaprasza na
profil na FB - nie zapomnijcie nas polubić! ;)

kOsToR
10/10/2007 21:33:12
(superdyskutant)

Re: dziennik dzis  (1580385)   [odp. na Mattatijjah / 1580380]
Apropos tego fragmentu o architekturze, to szczytem szczytów jest ten szklany potworek za Teatrem Wielkim:/ Mówią, że to jakiś wybitny obiekt jest - może, ale miejsce, w którym to zbudowali na zawsze skreślił jakiekolwiek obiektywne spojrzenie na to to z mojej strony:/

-------------------
YellonkY pyk pyk!

Circumstances made me what I am

xyh
10/10/2007 21:49:47
(moderator)
Re: dziennik dzis  (1580388)   [odp. na pablopavo / 1580307]
kilka uwag

* Temat depli nie wypłynął w trakcie, może przy internecie?;)
* Nie wiem co masz do Enrique;)
* Pochodzenie architektów nie ma nic do rzeczy, takie same rzeczy dzieją się w innych miastach. Jest duża kasa, różne rzeczy przejdą. A w Warszawie jest.
* 80% warszawskich znajomych nie kojarzy siatkarki.

pablopavo
11/10/2007 00:25:51
(hiperdyskutant)

Re: dziennik dzis  (1580409)   [odp. na xyh / 1580388]
siatkarka. za młode
pochodzenie architektów -tam było pare przypuszczen.
nic nie mam do enriqe
wiesz rozmowa trwała bardzo długo to jest jakas jedna czwrat jej o deplach byllo w koncu roody......

www.pablopavo.pl

lir. innowierca

.

Koran
11/10/2007 02:36:31
(superdyskutant)
Re: dziennik dzis  (1580413)   [odp. na pablopavo / 1580409]
Dosyc ciekawy wywiadzik - nie ziomala spoza wawy przybliza troche swoja "klimatycznosc" stolicy. Pablo miales troche racje z ta "powierzchownoscia" w internecie, mimo iz piszemy na tym samym forum (i nawet bedac w szczecinie za freestajlowales krotki kawalek o mnie "w koszulce kanady";)), to pewnie, gdybym sie przedstawil "tu Koran" to bys pewnie nie kojarzyl...cos w tym jest kurcze, madre slowa ;)

----------------------------------------------------------------------
[www.myspace.com]

Nygus
11/10/2007 02:38:18
(superdyskutant)

Re: dziennik dzis  (1580414)   [odp. na pablopavo / 1580307]
bardzo fajne poglady i wizja tego miasta...gdyby jeszcze nie ta pilka nożna i klimaty kibolskie...

--------------------------------------------------------------
[www.nygus.info]
[www.karaiby.reggaenet.pl]

JungleMan
11/10/2007 08:53:10
(hiperdyskutant)

Re: dziennik dzis  (1580417)   [odp. na Nygus / 1580414]
No owszem. Natomiast piłka i kibolstwo mi nie przeszkadza, ani mnie to ziębi ani grzeje.

JungleMan
Gimmie Mi Gun Dub System fanpage: [www.facebook.com]
JungleMan fanpage: [www.facebook.com]
JungleMan music: [myspace.com]

pogore
11/10/2007 09:46:36
(ultradyskutant)
Re: dziennik dzis  (1580421)   [odp. na pablopavo / 1580307]
Nawiązując do wpływów rosyjskich, to chyba jest tak, że my na południu ukształtowani mentalnie w zaborze austriackim mamy inaczej całkiem niż wy zrusycyzowani warszawiacy ;). Z niekorzyścią dla was, bo postrzegacie historię polski przez pryzmat warszawy, podobno na pytania w stylu "kiedy zniesiono w polsce pańszczyznę" podajecie datę kiedy to się stało w zaborze rosyjskim.
No i chyba w dużej mierze stąd jest ta niechęć do warszawki, która zapomina o nas z pogranicza ;)

..............................................
I have a white skin but my dick is black

MmaciekK
11/10/2007 10:02:36
(ultradyskutant)

Re: dziennik dzis  (1580427)   [odp. na xyh / 1580388]
Cytat:
xyh

znaczy ze jacys tacy nie do konca warszawscy! :)

xyh
11/10/2007 10:13:43
(moderator)
Re: dziennik dzis  (1580431)   [odp. na MmaciekK / 1580427]
Cytat:
MmaciekK
Cytat:
xyh

Z urodzenia, większość starsza od Ciebie.

xyh
11/10/2007 10:21:16
(moderator)
Re: dziennik dzis  (1580434)   [odp. na pogore / 1580421]
Cytat:
pogore
Nawiązując do wpływów rosyjskich, to chyba jest tak, że my na południu ukształtowani mentalnie w zaborze austriackim mamy inaczej całkiem niż wy zrusycyzowani warszawiacy ;)

Z czystej ciekawości - wierzysz w to? Wiek XX i wędrówki ludów, połowa Galicji poza granicami Polski, wiek XXI i c.d. wędrówek gdzieś się schowały?

MmaciekK
11/10/2007 10:23:00
(ultradyskutant)

Re: dziennik dzis  (1580436)   [odp. na xyh / 1580431]
Cytat:
xyh
Cytat:
MmaciekK
Cytat:
xyh

Z urodzenia, większość starsza od Ciebie.

to w takim razie nie wierze :) nie da sie po prostu nie kojarzyć siatkarki...no chyba ze ktos nie wie gdzie jest plac konstytucji...

jotesem
11/10/2007 10:26:00
(hiperdyskutant)
Re: dziennik dzis  (1580437)   [odp. na MmaciekK / 1580436]
Cytat:
MmaciekK
to w takim razie nie wierze :) nie da sie po prostu nie kojarzyć siatkarki...no chyba ze ktos nie wie gdzie jest plac konstytucji...

Po przyjeździe do Warszawy długo mi się myliły Plac Konstytucji z Placem Bankowym :) Ale ja znany jestem z braku orientacji przestrzennej he he. I jeszcze z Krakowa jestem, coby Krzysiu nie musiał dopisywać :)

"Well, first the 'drums' start beating, then they beat a bit faster, then a bit faster, then a bit faster then they stop, someone says something and optimums prime takes a shit. In every. single. song/"

pogore
11/10/2007 11:06:23
(ultradyskutant)
Re: dziennik dzis  (1580442)   [odp. na xyh / 1580434]
nie wiem czy wierzę, traktuję to jako ciekawostkę i pewnie coś w tym jest. Ale generalnie w moim rodzinnym chrzanowie jak zbudowali duże osiedle i sprowadziły się tam wieśniaki z okolicznych wiosek to oni od razu się bardziej miastowi zrobili od rdzennych mieszczuchów. Też chyba tak jest, że wędrówki wędrówkami, ale się przyswaja miejscowe obyczaje. To tak jak w londynie polscy hip hopowcy, prawdziwi niga ;-)

..............................................
I have a white skin but my dick is black

xyh
11/10/2007 11:22:12
(moderator)
Re: dziennik dzis  (1580443)   [odp. na pogore / 1580442]
Cytat:
pogore
jak zbudowali duże osiedle i sprowadziły się tam wieśniaki z okolicznych wiosek

ok, z mojej stony eot.

pablopavo
11/10/2007 11:31:57
(hiperdyskutant)

Re: dziennik dzis  (1580444)   [odp. na pogore / 1580442]
ja tam nie mam nic przeciwko "wiesniakom". a co do wpływów tak to widac inna jest galicja ciągle inne dawne królestwo a inne jeszcze poznanskie. ale dla mnie to sa ciekawe i nawet piekne niekeidy róznice a nie powod do deprecjonowania którejkolwiek z "dzielnic" Rzplitej. Czy patrzymy na historie Polski przez pryzmat Warszawy? wątpie ,wiesz do 16 wieku a nawet 17 to było prowincjonalne miasteczko nie mówiąc o tym ze przez pare setek lat mazowsze było niby niezaleznym ksiestwem zaleznym oczywiście od krorony, ale jednak poza nurtem głównych wydarzeń.

www.pablopavo.pl

lir. innowierca

.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 11/10/2007 11:33:13 przez pablopavo.

zasad
11/10/2007 11:33:32
(hiperdyskutant)

OT wsiowo - blokowy  (1580445)   [odp. na xyh / 1580443]
Cytat:
xyh
Cytat:
pogore
jak zbudowali duże osiedle i sprowadziły się tam wieśniaki z okolicznych wiosek
ok, z mojej stony eot.
Fajny OT.
W LDZ np. w miejscu Retkini, jednej z najbogatszych okolicznych wsi postawili bloki.
Matka opowiadala, ze wyjezdzala na wakacje (2miesieczne bo FWP PKP i inne takie PRLowskie delicje) to jeszcze krowy chadzaly a po powrocie juz bloki staly - urban legend niby ale ladna.

Blaszony.
Każde zwierzę koi dotyk - chłopiec, dziewczynka, jeżyk i świnka!

Czcijbor
11/10/2007 11:49:43
(superdyskutant)

Re: OT wsiowo - blokowy  (1580447)   [odp. na zasad / 1580445]
Nie taka znowu urban legend. Pierwszy blok na Retkini stanal dopiero w 1971 roku (az trudno to sobie wyobrazic bedac z ktoregos z pokolen urodzonych po tej dacie, nie?), ale juz nastepne budowano w ekspresowym tempie. Mieszkancow wysiedlano, niszczono piekne sady i zabytkowe domy. Wiekszosc co prawda zostala na Retkini (w Retkini?), bo podostawali mieszkania w tych blokach, ale co to za Retkinia? Do dzis mieszkaja tam starsi ludzie, ktorzy jeszcze pamietaja czasy wioskowe, jak sie natrudzisz, to mozesz do nich dotrzec, pogadac, poogladac stare zdjecia. Zyje rowniez pani, ktora projektowala nowa Retkinie, wcale nie jest szczegolnie stara, mowi bardzo ciekawe rzeczy nt. jakie byly plany, a jak sprawa wyszla w zyciu.

Zreszta nie tylko Retkinia i nie tylko prawie 40 lat temu zmieniala tak swoje oblicze. Ja sam pamietam jeszcze, jak bylem malym gnojem, to z babcia (ktora mieszka na starych Balutach) jezdzilem do jej najlepszej kolezanki gdzies na polnoc Balut, w strone Radogoszcza. Pamietam cale osiedle dawnych domow tkackich, malych, przysadzistych, drewnianych. Slawojki w okolicach chalup, po wode chodzilo sie z wiadrem do studni (takiej pompy raczej, jak np. stoi na Ksiezym Mlynie, albo jakie jeszcze widuje sie na naszych cmentarzach), ktora stala na ulicy wysadzanej kocimi lbami. Kolezanka chodowala szczypiorek, my z babcia kradlismy agrest jej sasiadowi. Klimat byl, a to przeciez koncowka lat 80. Teraz stoja tam bloki, obcy w zyciu by sie nie domyslil, ze jeszcze 17 lat temu zima trzaskala tu jak cholera.

W Warszawie podobno gdzies na Wilanowie sa takie miejscowki, kiedys w Stolecznej pisal o tym Kwasniewski, albo chyba wlasnie Roody, jak jeszcze tam robil. Podobno developerzy ostro sie na nie nastawiaja, bo to przeciez zysk jak stodwa, ale staruszkowie nie chca puscic. I dobrze.

I jeszcze tylko do tych krow. Jak sie jedzie pociagiem na Lodz Fabryczna, to na Widzewie Wschodzie widac jeszcze wypasajace sie krowy. Tam tez zreszta ludzia z dawnych wsi dawali mieszkania w blokach. No i jeden moj ziomek, co mieszka na samym koncu tej dzielni, twierdzi, ze jeszcze jak bylismy w podstawowce/na samym poczatku liceum, to na niektorych balkonach mozna bylo zobaczyc kozy. Zreszta, koza czyste zwierze, to sie nie ma co dziwic.

Bym jeszcze wspomnial o pewnym bloku, co to w mieszkaniu na ostatnim pietrze jest palenisko, ale choc historia przyjemna, to dluga i nie zwiazana z powyzszym offem, za ktory z gory przepraszam, wiec juz ja pomine. usmiech

Pozniej je naszedl apetyt nie lada
Wiec i Ty to puszczaj na magnetofonie
Bo ragga pomaga, podnieca, pali i plonie

pablopavo
11/10/2007 12:01:50
(hiperdyskutant)

Re: OT wsiowo - blokowy  (1580450)   [odp. na Czcijbor / 1580447]
w warszawie też juz ich prawie nie ma za stegnami na arbuzowej pomidorowej etc jeszcze ja sie chodziłem bawic a teraz stoja tam osiedla........ jeszcze siekeierki sa ale też wyjadane krok po kroku

www.pablopavo.pl

lir. innowierca

.

zasad
11/10/2007 12:20:02
(hiperdyskutant)

Re: OT wsiowo - blokowy  (1580460)   [odp. na Czcijbor / 1580447]
Nie taka znowu urban legend.

Znaczy wiesz - ja pamietam dokladnie kury, kaczki i swinie z kamieniczki na rogu Bratyslawskiej i Wróblewskiego natomiast legendarnosc imho dotyczy wlasnie tych 2 miesiecy - ciezko jest mi to sobie wyobrazic tym bardziej, ze przez nascie lat mojego zycia niszczyli stary dworzec Kaliski i budowali ten koszmarek wiec tempo etc.

Co do krow na wjezdzie z Wwa to jak najbardziej - polecam w cieply weekend spacer torami/ okolicami torów na trasie Fabryczny -> Andrzejów, pare stadek calkiem pokaznych spotkalem w okolicach stadionu RTSu, nawet niemal rejterowalem bo takze faceci/ rogacze sie trafili.

edit 1:
BTW dobry temat.
edit 2:
wlasnie tego jak sie okazuje brakuje mi najbardziej po upadku d.pl -> na RwP jeszcze nie ma miejsca do porozmawiania o lokalnych sytuacjach (i chyba nie ma takiej koniecznosci) na innych forach tez zazwyczaj nie ma nikogo do sensownej, interesujacej i rzeczowej rozmowy nt.

Blaszony.
Każde zwierzę koi dotyk - chłopiec, dziewczynka, jeżyk i świnka!

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 11/10/2007 12:27:12 przez zasad.

sarah
11/10/2007 12:30:42
(stały dyskutant)

Re: OT wsiowo - blokowy  (1580466)   [odp. na pablopavo / 1580450]
Pomyślałam o lepiankach na skarpie (chyba Nowoursynowska, stary Natolin), w okolicy dębu "Mieszko I" i stajni, nie wiem, czy jeszcze tego nie "wyczyścili", żeby okolicznym mieszkańcom nowych osiedli nie przeszkadzało. Zawady zrobiły się prawie całkiem willowe (a to pole zalewowe Wisły i przydużej powodzi ma prawo spłynąć), Siekierki od strony Bartyckiej (składy materiałów budowlanych i wykończeniowych)bardzo mnie zaskoczyły (nie wiedziałam, że od przedostatniego remontu do ostatniego, który właśnie skończyłam, tak się zmieniły).
Jak dobrze pochodzić po Targówku, to pomiędzy blokami są jeszcze ślady takiej zabudowy, uliczek z kocimi łbami i niedużych domków. Moja kamienica stoi przy samym rondzie Żaba - naprzeciwko stary żydowski cmentarz, a po drugiej stronie uliczki (rok temu zlikwidowali kocie łby) są parterowe domki-"lepianki", a obok gość hoduje stado gołębi. W dodatku ludzie zachowali coś "małomiasteczkowego" w swoim zachowaniu, zagadują na ulicy (zwykle z ciekawości), nie udają, że czegoś nie widzą. Jak wracałam ze sklepu, przeważnie znajdował się jakiś pan (zwykle podchmielony), który chciał mi ponieść zakupy. W okolicy są też kolonie Cyganów i widać ich na ulicy, w sklepach itd. - czasami może mają jakieś 'nieczyste' zamiary, ale w gruncie rzeczy to tylko ubarwia osiedle.

Groetjes,
Nika

Muzyka unosi człowieka trzy stopy nad ziemię. A Mesjasz jest w śpiewie. (J. Stryjkowski, Austeria)
Moje zdjęcia: [www.flickr.com] Zapraszam!

Idź do strony:  | 1 | 2 | następna
Bieżąca strona: 1 z 2

« powrót do listy wątków